Top 3 Investavimo Pozicijos Nedidelėmis Sumomis
Greičiausiai kiekvienas, kas vairuoja, pastebėjo, kad labai juntamai išbrango kuras, tie, kas apsipirkinėja Maximoje ar Lidle, pastebėjo kaip smarkiai išbrango tam tikras maistas.
Kas įdomiausia, kad atlyginimas, tikėtina, neišaugo taip stipriai kaip kuro kainos ir mums jau tenka skirti daugiau pinigų nei ankščiau toms pačioms paslaugoms, kas veda prie minties, kad ilgalaikėje perspektyvoje vien darbo užmokesčio neužteks ir reikalingi papildomi pajamų šaltiniai.
O kas jeigu jau dabar turėtumėte 2, 3 ar daugiau pajamų šaltinių kuriuos sukūrėte investuojant? Kiek tai pakeistų dabartinį gyvenimą?
Kodėl reikia investuoti?
Šiai dienai mes gyvename didelės neapibrėžties laikotarpyje, vyksta karas Ukrainoje, kuris kelia tam tikrą panikos ir įtampos lygį ir mes, kaip niekad, norime pinigus laikyti šalia savęs jeigu jų netikėtai prireiktų, bet ir tuo pačiu mes negalime laikyti visų pinigų šalia savęs dėl labai didelės infliacijos (15.6%!) kas reiškia, kad mūsų pinigai praranda savo perkamąją galią.
Tie, kas turi santaupose 5, 10 tūkstančių ir daugiau, tikėtina bus labiau sunerimę ką daryti su pinigais, negu tie kurie neturi santaupų.
Dėl to, kaip niekad, yra svarbu apsaugoti savo pinigus nuo infliacijos ir juos rekomenduojama įdarbinti į įvairiausius finansinius įrankius.
Top 3 Investavimo Pozicijos Nepriklausomai Nuo Sumų
1. Nekilnojamas Turtas
Nekilnojamas turtas mums kelia saugumo suvokimą, jis niekur negali dingti, turto vertė įprastai yra reguliariai auganti, vertės augimas siekia maždaug 1% daugiau nei infliacijos lygis. Viskas kaip ir aišku. Tačiau, nekilnojamam turtui reikalingas nemažas kapitalas, 50 000 Eurų ir daugiau, jeigu perkant butą, mažiau – jeigu imant būsto paskolą. Jeigu nėra galimybės investuoti į NT didelėmis sumomis tuomet yra galimybę tą daryti per investicines platformas kaip InRento, kur mes investuojame nedidelėmis sumomis į NT, kuris yra išnuomojamas ir mes gauname nuomos pajamas, o vėliau ir pelną iš pardavimo sandorio.
Nors investuoti į nekilnojamąjį turtą atrodo saugu ir patikima, tačiau esant situacijai kuomet reikia pinigų čia ir dabar tai gali pasirodyti kaip ne itin patraukli investicija dėl nelikvidumo.
2. Fondai
Fondai yra kaip paketas į kurį gali įeiti daug įvairių įmonių akcijų, obligacijų, nekilnojamojo turto, žaliavų ir kitų alternatyvų. Fondų principas yra, kad užuot investavus į visas aukščiau paminėtas turto klases atskirai, tam skiriant nemažai laiko atliekant analizes, pirkimus pardavimus, portfelio perbalansavimą, mes visą šį darbą galime patikėti fonde esančiame fondo valdytojui, kuris, pagal pasirinktą fondo strategiją, įdarbins mūsų pinigus už mus.
Įprastai fondo vienetų vertė turi didesnį augimą negu infliacijos lygis, kas reiškia, kad laikant pinigus čia, mūsų pinigai nenuvertės, bet mūsų investicinis portfelis turės svyravimų dėl besikeičiančios rinkos.
Investuoti į fondus mes galime tiek per vertybinių popierių sąskaita bankuose ar brokerinėse platformose investuojant į taip vadinamus ETF (Exchange Traded Funds / Akcijų biržoje prekiaujami fondai), tiek naudojant tarpininkus, kaip bankus, ar bendroves kurios platina savo ar kitų valdomus fondus.
3. Kriptovaliutos
Dar kitaip vadinamas XXI a. auksas arba auksas 2.0, kriptovaliutos yra daugeliui sunkiai suprantama technologija, kaip ji veikia, kokias problemas sprendžia.
Kriptovaliutų esmė yra padaryti visas finansines transakcijas kiek įmanoma saugesnes, greitesnes ir pigesnes ir tai yra pasiekiama per įvairiausius sudėtingus algoritmus. Kadangi pasaulis skaitmenėja, kriptovaliutų poreikis ir svoris pasaulyje didėja, nes vis daugiau žmonių ar net institucijų pradeda jas naudoti.
Kai kurios kriptovaliutos, kaip, pavyzdžiui, Bitcoin, turi defliacinių savybių – tai reiškia, kad kitaip nei su eurais ar doleriais kurie gali būti prispausdinti ir paleisti į rinką bet kada, Bitcoin, dėl riboto kiekio, perkamoji galia didėja su laiku. Prie to prisideda toks reiškinys kaip „halving“ kas reiškia, kad kas keturis metus Bitcoin valiutos yra iškasama per pus mažiau.
Investavimas į kriptovaliutas šiais laikais yra vis labiau populiarėjantis būdas, tačiau šis investavimo būdas turi nemažai iššūkių su kuriais tenka susidurti. Pavyzdžiui, didžiuliai svyravimai, rinkos manipuliacijos, reguliavimo nebuvimas ar net apgavikų bandymas išvilioti pinigus.
Išvada
Nors nėra vieno geriausio sprendimo kur laikyti savo pinigus ir kur juos įdarbinti, bet investuoti šiais laikais yra privaloma jeigu mes norime išsaugoti savo pinigų vertę ir ateityje jas padidinti.
Taip pat, tam, kad išvengti galimų nesėkmių investavime rekomenduojama išskaidyti ir investuoti į kelis skirtingus finansinius įrankius.
O kur jus norėtumėte investuoti? Galbūt norite daugiau informacijos?
(Online seminaras) Investavimas: nuo ko pradėti?
Visa pateikta informacija yra tik edukacinio pobūdžio ir tai nėra finansinis patarimas, tad norint gauti Jums tinkančius finansinius sprendimus, užsiregistruokite į asmeninę konsultaciją.